Vykuřovadla

Vykuřovadla jsou využívána v náboženských i magických obřadech po tisíciletí. Historie nás zavádí až do starověkého Egypta, kde byla hojně používána k uctívání bohů a taktéž k mumifikaci mrtvých. Žijeme však tady a teď, tudíž si povíme, do jakých skupin se rozdělují a jak mohou přinést užitek v běžném životě dnešní hektické doby.
Dělí se do následujících skupin:

1/ pryskyřice - jedná se o výměšek, který produkuje řada rostlin, zkamenělá pryskyřice se nazývá jantar. Do této kategorie spadá kadidlo, myrha, čertovo lejno, benzoe, damara, má oblíbená dračí krev, jantar, kopál, mastix či styrax.

2/ dřevo - v podstatě se dá vykuřovat jakoukoliv dřevinou, mezi nejpoužívanější patří cedr, santal, borovice, bříza, jalovec, buk, orlářka drahocenná  či skořice

3/ byliny - šalvěj, bazalka, hřebíček, eukalyptus, divizna, jasmín, plátky růže, sporýš, sezam, ale náleží sem i kořeny rostlin, např. kosatce nebo mandragory, jádra z jablka, pomerančová kůra či čerstvě namletá káva

4/ živočišná vykuřovadla - v dnešní době téměř nepoužívaná, jedná se spíše o rarity, jako je ambra, pižmo, rozemleté kosti, chlupy, krev, šupiny, mumifikované části zířat či suchý trus. Své uplatnění mají při černé magii - rozhodně nedoporučuji!!!

Je jich mnoho a každé oplývá svými specifickými vlastnostmi. Některé mají očistné nebo ochranné účinky, jiné zase schopnost, že navozují příjemnou energii a uvolňují napětí v těle, zvyšují sexuální touhu nebo jsou používány při magických rituálech.

Pakliže se kdekoliv necítíte dobře, vládne tam napjatá atmosféra a hádky, doporučuji klasické kadidlo, myrhu nebo styrax. Čistí od negativních energií a navozují stav zklidnění a pohody. Jestliže jste terčem pomluv a urážek, použijte dračí krev či bílou šalvěj. Zde je silný ochranný účinek. Šalvěj se též využívá i při exorcistických obřadech, do nich se ale sami nepouštějte. Pro přivolání peněz či úspěchu zkuste bazalku, tu má asi každý doma, ale málokdo ví, že se jedná o velmi mocnou a silnou bylinu. Na lásku jsou pak vhodné růžové lístky, levandule či damara.

Na závěr přidám recept na to, aby do Vašeho příbytku vstoupil klid a mír. Budete k tomu potřebovat uhlík, vykuřovací nádobku, oheň a příslušné vykuřovadlo (kadidlo, kafr, damaru, santalové dřevo,styrax, myrhu, sušené jablko - můžete si vybrat, co je Vám příjemné). Uhlík po zapálení sám prohoří, nechte jej pořádně rozpálit, vložte na něj kadidlo či jiné popisované věci a pak už můžete přistoupit k samotnému procesu. Projděte s doutnajícím vykuřovadlem každou místnost, otočte se dokola po směru hodinových ručiček a důrazně nahlas proneste: “ ať mír a klid prostoupí můj byt”. Pokud tuto činnost děláte před spaním, očekávejte příjemnou a klidnou noc, účinky jsou znatelné takřka okamžitě. Toto mohu potvrdit z vlastní zkušenosti.