Bachovy esence

Neumíte říkat ne? Míváte návaly zuřivosti a vzteku? Užíráte se žárlivostí? Trpíte panikou, úzkostmi a depresemi? Je Váš nejlepší kamarád strach? Tyto negativní pocity dokáží “rozpustit” a zharmonizovat Bachovy květové esence. Pozor! Nejedná se o slavného hudebního skladatele, jak se mnozí domnívají. Terapie obnáší celkem 38 květů a tyto slouží zvládnout přechodné negativní stavy mysli. Dalo by se říci, že pomáhají najít cestu k vlastnímu Já. Jejich cílem je duševní očista, sebepoznání, harmonický rozvoj, což pak vede k větší stabilitě osobnosti a kvalitnímu životu.
Jakým způsobem to působí?
Do nynějška neexistuje uspokojující vysvětlení, které by osvětlovalo, proč se po “bachovkách” začnete cítit jinak - lépe.... Dovolím si zde použít přímo vysvětlení dr.Edwarda Bacha: “Určité divoce rostoucí květiny, keře a stromy vyššího řádu mají sílu zvýšit svým vyšším chvěním lidské chvění a otevřít naše kanály pro poselství spirituálního Já. Zaplavit osobnost všemi ctnostmi, které potřebuje, a vyplavit tím charakterové nedostatky, které jsou příčinou našich bolestí. Neléčí tak, že by přímo napadly nemoc, ale tak, že zaplaví tělo krásným chvěním našeho vyššího Já.” Lépe bych to nevystihla…
Jak to tedy probíhá, když se rozhodete pro jejich užívání? Nejprve je nutná konzultace. Terapeut s Vámi probere to, co Vás trápí, Vaše strachy a obavy. Někdy je dost těžké si přiznat například to, že máte majetnické či manipulátorské sklony, ale pro harmonizaci a správné namíchání Vaší lahvičky je to velmi důležité. Proto vždy tvrdím, aby klient před konzlutací nechal své ego za dveřmi a uznal i to, zač se třeba stydí..Dobře a přesně to dokáží odhalit i tarotové karty, díky kterým si mnohdy dotyčný uvědomí, kde je “chyba v systému” a následně se s tím dá už pracovat. Terapeut poté namíchá kapičky přímo na míru. Platí zde “čím méně, tím více”, nedá se tedy použít všech 38 druhů, ale musí se pečlivě a s citem vybrat šest, max. sedm květů. Užívají se min. 4x denně 4 kapky, maximální hranice není stanovena.. Mám ozkoušeno, že při pravidelném užívání bachovky vydrží měsíc, pak už je buď nepotřebujete vůbec nebo začnete bažit po další lahvičce s novým složením. Někdy se stává, že toho má člověk v sobě hodně nastřádáno, musí se pak postupovat pomalu a ohleduplně, protože se loupe jak slupky u cibule. Bachovky mohou používat děti a těhotné ženy, jsou vhodné pro všechny živé bytosti, tedy i pro zvířata. Jsou naprosto neškodné a nemají vedlejší účinky.
Jako příklad uvedu jeden příklad z praxe: Jedna mladá dívka měla stabilní zaměstnání ve státní sféře a pěkný plat, kancelář měla takřka za rohem, kolegové byli milí, ale i tak se necítila po pracovní stránce šťastná. Tušila, že její cesta vede jinudy a ne šedí nudné kanceláře. Občas někomu za drobnou úplatu pohlídala nebo vyvenčila psy, které měla od dětství moc ráda. Za čas se rozkřiklo, že slečna je šikovná, hafani jí zbožňují a začali se na ní obracet další zájemci. Představa, že by se tím někdy mohla živit se jí ve skrytu duše líbila. Nicméně byl tu obrovský strach z kroku do neznáma, do NEJISTOTY. Složenky samozřejmě platit musela. A pak objevila kouzlo bachových esencí…. Jednou z ingrediencí v nich byl vlašský ořech, který se užívá v případech nejistoty, neschopností vyrovnat se s novou situací, při důležitých změnách a když Vás ovlivňuje okolí. Po měsíci užívání byla natolik odhodlaná jít svou vlastní cestou, že jí v tom už nemohlo nic zabránit. Dala v práci výpověď a pocítila, jak jí spadl obrovský balvan ze srdce. Nyní je úspěšnou majitelkou psí hlídací agentury a dělá to, co jí baví i uživí. Není to úžasné?
Mohu potvrdit, že s bachovkami se každý negativní pocit dá harmonizovat, což následně zákonitě vede ke šťastnému a spokojenému životu. Jen musíte být upřímní sami k sobě, a to někdy bývá složité… Ale stojí to za to!